Eyüp KAYKAÇ
Yusufeli Kaymakamı
                                                                       
   
1987 yılında Malatya İli Darende İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Balıkesir’ de, ortaöğrenimini İstanbul’ da tamamladı. 2005 – 2007 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler Ön Lisans, 2007 – 2010 yıllarında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden ve ayrıca aynı yıl Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı.
 
        2011 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl stajını Mersin’ de, teftiş stajını Manisa’ da, refiklik stajını Kırşehir – Mucur, Edirne – Uzunköprü İlçelerinde tamamladı. Manisa – Selendi ve Bilecik – Pazaryeri İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arası Çorum-Uğurludağ Kaymakamı olarak görev yaptı.
 
        Amerika Birleşik Devletleri’ nde bir yıl süreyle Virginia Commonwealth University’ de İngilizce dil eğitimi aldı. Bu dönemde Newyork Başkonsolosluğu’ nda Büyükelçilik stajını tamamladı ve Amerika Kamu Yönetimi üzerine incelemelerde bulundu.
 
      Rize Kalkandere Kaymakamlığındaki görevini tamamlayan   Kaymakamımız  Eyüp KAYKAÇ, 20.08.2017 tarih ve 2017/345 Sayılı Müşterek Kararname ile İlçemize atanarak  22.09.2017 tarihinde görevine başlamıştır.