15 TEMMUZ RUHUYLA MİLLET YENİDEN MEYDANLARA

 
 
         14 Temmuz günü Artvin Valisi Sayın Ömer DOĞANAY, İlçe Kaymakamı Sayın Eyüp KAYKAÇ, İlçe Belediye Başkanı Sayın Eyüp AYTEKİN, İl ve İlçe Protokolünün katılımıyla 15 Temmuz Şehitleri Şehit Erol İNCE ve Şehit Dursun ACAR’ ın aileleri ziyaret edildi. Ayrıca Şehit Dursun ACAR’ ın Küplüce köyünde bulunan kabri ziyaret edilerek Kuran okundu ve dualar edildi.
 
         Etkinlik programı kapsamında 15 Temmuz günü saat 20.00’da Yusufeli Gençlik Spor Müdürlüğü önünden kortej yürüyüşü başlayarak Atatürk Anıtı önünde devam etti. Kuranı kerim tilavetiyle başlayan gecede 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN' nin yaptığı konuşmada; “ Ülkemiz, özgürlüğüne ve demokrasisine vurulmak istenen bu darbe girişimini liderimizin dik duruşu ve milletimiz feraseti ve kararlığıyla aştığını ifade ederek,  bu topraklarımızı bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizidir. Onların fedakârlıkları olmasaydı bu topraklar bugün yaşanabilir yerler olmayacaktı. Bizler Şehit Dursun ACAR,  Şehit Erol İNCE kardeşlerimizi silah arkadaşlarından dinlerken onları kendi ekiplerinin de kahramanları olduklarını ve onların terör mücadelesindeki kahramanlıklarını dinliyoruz. Bu anlamda hem şehit hem de gazi kardeşlerimizle onur duyuyoruz. Bu gece aramızda Gazi Mehmet YAZICI kardeşimiz de bulunuyor. O bir kahraman. Rabbim onu önce ailesine, çocuklarına ve bizlere bağışlasın uzun ömür nasip etsin. Bu toprakları bize vatan kılan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve gazilerimize uzun ömürler diliyorum.” dedi.
 
Etkinlik programında konuşan Kaymakamımız Sayın Eyüp KAYKAÇ, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitlerimizi anma günü olmakla birlikte Türk milletinin yazdığı bir destan olarak da kutlanmaktadır. 15 Temmuz Destanı bizlere şunu da gösterdi ki bizler atalarımızın yazdığı destanlarla övünürken bizim jenerasyonumuzda aynı ruhla 15 Temmuz Destanını yazmıştır. Darbe girişiminde bulunanlar Türk milletinin Cumhurbaşkanımızın bir çağrısıyla tankın önüne yatacağını hiç düşünmemişlerdi. Bu ruhla yazıldı 15 Temmuz destanı ve yüreğimizi yaktı. Ben tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine yüce Allah’tan sabır diliyorum.” dedi.
 
Yusufeli İlçe Müftüsünün de şehitlik ve FETÖ terör örgütünün sapkınlıklarını anlattığı konuşmasından sonra yine Yusufeli İlçe Müftülüğü İmam Hatipleri, tarafından 15 Temmuz Şehitleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar ve ilahiler okundu. Gençlerin günün anlamını içeren şiirleriyle zenginleştirilen programda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz şehitler köprüsündeki konuşması canlı olarak yayınlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine 15 Temmuz şehidi Şehit Dursun ACAR ve Şehit Erol İNCE’ nin muhterem aileleri ile İlçemizde bulunan Şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı. Kaymakamımız Sayın Eyüp KAYKAÇ, Yusufeli Belediye Başkanı Sayın Eyüp AYTEKİN, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Katılımcılara aşure, dondurma ve çay ikramlarının yapıldığı program sabah namazına kadar devam etti.